Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy oraz pierwiastki mineralne są nieodzownymi elementami diety każdego człowieka. Są one niezbędne do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie ludzkim. Między innymi dostosowują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. Niestety o tej istotnej zasadzie zapomina gigantyczna część współczesnego społeczeństwa. Życie w ciągłym stresie, w nieustającym pośpiechu, brak należytej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak godziwego czasu relaksu i odpoczynku powoduje szereg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Widziałeś może biotyna gdzie sie znajduje

Jaka pogłoska krąży w naszym świecie? Rzecz jasna, iż należy brać sporo witamin. Z jakiego powodu? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednakże czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek ostatnio w mediach, gazetach oraz sieci jest coraz więcej doniesień, iż witaminy właśnie nie tylko na zdrowie pomagały, ale jeszcze szkodziły. Mówi się, że choć witaminy A, C lub E w czasie, kiedy stosujemy je długo mogą wywołać niekorzystne skutki w naszym organizmie. Może w takim razie, porządniej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Przede wszystkim trzeba oznajmić, że witaminy w tabletkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie oświadczono przypadków zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, iż charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak piękne włosy. Jak najbardziej, jeżeli ktoś przekracza dozwoloną na opakowaniu dozę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, że groźne może być branie witaminy A. Z jakiej przyczyny? Ponieważ może ona powodować migreny lub biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, żeby to w ogóle miało miejsce, trzeba codziennie przekraczać jej dozwoloną dozę, aż dziesięciokrotnie. Jakim sposobem można zauważyć, witaminy są zdrowe i są w stanie nam pomagać. Jedyny kłopot istnieje tak naprawdę w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, jakie nie umieją czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę a przez to ujrzeć, co jest na niej napisane, aby zamiast bólu głowy być po prostu zdrowym. Poza tym, nawet jeżeli przyjmujemy codziennie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o normalnym pożywieniu, ani o owocach. One są jedynie wzbogaceniem opisującej nas diety oraz tak powinny być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe tak, ale jedynie suplementy. 

Zobacz również : zdrowe mocne włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *