Stylowe samochody – nabędziesz je na specjalnych licytacjach

Stylowe samochody – nabędziesz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie dawniej były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego dewiz. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad majątkiem innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku samochodów eleganckich, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej podróże prezentujemy takie przypadki.

Licytacje samochodów eleganckich cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o wozy najświeższej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *