Eleganckie auta – nabędziesz je na specjalnych licytacjach

Eleganckie auta – nabędziesz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są luksusowe samochody, które niegdyś były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje wytwornych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. Nieraz, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, jaki dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku samochodów pierwszorzędnych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej podróże przedstawiamy takie przypadki.

Przetargi wozów gustownych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o wozy najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś swoją historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              technology

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *